Türkiye’den küçük ama mütevazı bir ahşap kulübe

Kullanım ihtiyaçlarına göre ahşap kulübeler uygulanacak alana göre ölçülendiriliyor ve dizayn ediliyor. Beton binalar görmekten sıkıldıysanız, ahşabın sıcaklığını hem cephede hem de iç mekanda hissetmek için ahşap kulübe modellerini inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda Türkiye’den küçük ama mütevazı bir ahşap kulübe modeline yer verdik. Son yıllarda kütük ev, ahşap prefabrik ev, kütük sistem ve bungalov evlerine ilgi artış gösterdi. Özellikle farklı kullanım ihtiyaçlarına göre dönemlik de tasarlanabilen ahşap evler, bulunduğu bölge ve çevresel şartlara göre dizayn edilebiliyor. İşte Türkiye’den ilham verecek küçük ama mütevazı bir ahşap kulübe.

Küçük ama şirin

İhtiyaca göre mevsimlik bir ahşap kulübeye sahip olmak mı istiyorsunuz? Ahşabın şekil alabilirliğinden faydalanabilirsiniz. Uygun ölçüler alınarak sıcak bir atmosfer oluşturacak bir kulübe tasarlamak mümkün. Kütük ev, prefabrik ahşap ev ya da kulübe yaptırmak istiyorsanız, öncelikle bahçenizde bunun için uygun bir yer belirlemelisiniz. Kullanılacağı alana göre sipariş edebilir, kullanıcı sayısı ve ihtiyaca göre dizayn ettirebilirsiniz.

Kullanıcı sayısına göre sipariş

Hem estetik açıdan hem de işlevsellik açısından ahşap kulübeler natürel renk ve dokularıyla göze hitap eden bir cephe oluşturur. Saçaklar için hareketlilik katan detaylar isteğe göre klasik stil dizayn edilebilir. Ahşap kulübe modelleri sipariş edilirken isteğe göre modern stil yalın çizgilerle dizayn edilebilir.

Dekoratif unsurlar

Bulunduğu çevre ile uyum sağlayan natürel dokusu ile ahşap kulübeler, yeşil ile ahşabın buluştuğu muntazam bir göz ziyafeti oluşturmanızı, natürel dokuların ahengini yakalamanızı sağlayabilir. Sıcak ve huzur veren bir ahşap kulübe dizayn edebilirken, dekoratif unsurlarla daha cazip bir cephe manzarası oluşturabilirsiniz. Dekoratif çiçeklerle şık hale getiren ahşap kulübeden başka bir görünüm.

Peyzaj

Peyzajın bahçe dizaynında önemli bir yeri mevcut. Bulunduğu alanı süs bitkileri, ağaçlar ve dekoratif çiçeklerle donatabilirsiniz. Bunun için toprak uyum sağlayacak mevsimsel şartlara uygun bitki ve ağaç türlerini araştırabilirsiniz. Peyzaja gösterilen önem ahşap evler için cephe manzarasını önemli ölçüde etkileyecektir.

Ahşap iskelet ve duvarlar

Ahşap yapı iskeleti ve duvarlar buradan görülebilir. Küçük bir alana sahip olan evin pencere boşlukları, çatı iskeleti ve kapı detayları tamamen ahşap materyallerden yapılıyor. İç mekanda sıcak bir atmosfer oluşturmanızı sağlayan ahşap malzeme, aynı zamanda huzur veren bir etki sağlayacaktır.

Son bakış

Ahşap kapısına iç mekanda daha fazla doğal ışık alması açısından cam pencereler dizayn ediliyor. Huzur veren bir atmosfer için iç mekanda doğal ışık ihtiyacı maksimum seviyede karşılanmalıdır. Buna nazaran izolasyonla ilgili önlemler alınıyor. Küçük ama şirin bir ahşap kulübem olsun diyenlere Türkiye’den sipariş verebilecekleri bu ahşap kulübe modeli Erim Mobilya imzası taşıyor.

Comments are closed.